top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תshaharpress

10 דברים שחובה לדעת על שמיכת פוך לפני הקניה

עודכן: 16 בדצמ׳ 2023


1- מי המציא את שמיכת הפוך והיכן ?

2- איך שמיכת פוך "עובדת" ?

3- איך מייצרים שמיכת פוך ?

4- מהם סוגי המילוי בשמיכת פוך ?

5- כמה שנים שמיכת פוך נשמרת ?

6 -מהם דרגות החימום של שמיכת הפוך 10-14

7 -האם שמיכת פוך מתאימה לכל אחד ?

8- כמה עולה שמיכת פוך?

9- האם כדאי להשקיע בשמיכת פוך או לא ?

10 -איך מנקים שמיכת פוך ואיך שומרים עליה?

________________________________________________________________________________________________________

מחפשים שמיכות חורף ? קיץ? פוך חורפי למזגן ?

למעבר לרכישת שמיכת פוך ממגוון שמיכות הפוך באתר לחצו כאן


שמיכות פוך , שמיכות חורף תבועות בזהות היהודית שלנו עשרות אם לא מאות או אלפי שנים ולא רק אצלנו.

ידוע שאת שמיכות הפוך במשפחה מעבירים לבן או לבת ובהחלט שמיכות פוך יכולות להחזיק שנים על גבי שנים

אבל מהיכן הן באו ? מי הפך את אותן לפופולריות כל כך ? במאמר הזה נדון בהסטוריה של שמיכות הפוך ומה צריך לדעת לפני שקונים אחת.


סיפור אישי


כשסבתי היתה קטנה במלחמת העולם השניה -כבר אז הייתה חשיבות גדולה לשמיכת הפוך.

שסבתי ילדה בת 6 ברחה בזמן המלחמה מפולין לרוסיה. הם לא לקחו איתם הרבה דברים .את שמיכת הפוך לקחו. היא הילדה הקטנה , תפקידה היה לסחוב את השמיכה ולשמור עליה.

1- היכן או מי המציא את שמיכת הפוך ?

מקורות ארכיאולוגים טוענים שהסינים המציאו את שמיכת הפוך לפני כ 5000 שנים - למרות שכמובן שקשה לאשר את זה- צורתה והרכבה לא היה ידוע אבל ידעו שהייתה כזו.

האדון הראשון שהביא את השמיכות לאנגליה היה אדון בשם פאול ריקאוט בשנת מהלך שנות 1600

פאול הביא את הרעיון של סוג השמיכות הזה מגרמניה וניסה לשווק את השמיכות באנגליה.

פאול לא הצליח לשווק את שמיכות הפוך ולכן ויתר על כך.

100 שנים לאחר מכן בשנת 1749 סופר אנגלי בשם טומאס נוגנט סיפר על כך שהשתמש בשמיכת פוך בזמן שהיה בטיול שלו ברחבי אירופה.

הסיפור של הסופר נתן השארה ליצירת שמיכת הפוך הראשונה באנגליה , למרות זאת שמיכת הפוך האנגלית הראשונה לא החליפה את שמיכות החורף הקלאסיות באנגליה.


שמיכת הפוך המודרנית


שמיכות הפוך הפכו להיות להיט שתפס תאוצה במהלך שנת 1964 . בבריטניה שמיכת הפוך הייתה ידועה בשם "שמיכת קונטיננטל" .בשנת 1964 אדון בשם טראנס קורן החליט לייבא שמיכות פוך משוודיה לאנגליה.

הקונספט תפס יחסית מהר והן נחשבו לשמיכות שמספקות חימום יעיל נוחות ופינוק .

כיום אנו רואים כמעט בכל בית באירופה ובישראל את שמיכות הפוך המפנקות.


2- איך שמיכת פוך עובדת ?


אז איך בעצם שמיכת פוך מחממת? מה עושה אותה ליעילה כל כך ?

שמיכת הפוך המודרנית מיוצרת בשיטה שסוג התפירה מחלקת אותה למקטעים של ריבועים .

בכל ריבוע מונחת ע"י מכונה, כמות שווה של מילוי, אם פלומה או נוצות או חומר סינטטי.

המילוי נמצא במרכז הריבוע ואינו נמצא בצידי הריבוע, צידי הריבוע היכן שהתפירה נמצאת מיודעים לשיחרור של עוד חום "לחות" וע"י כך למנוע הזעה.


3- איך מייצרים שמיכת פוך ?


שמיכות פוך זוגית מיוצרות בשיטה של הנחת חומר טבעי או סינטטי לאורכה ולרוחבה של השמיכה

במרחקים שווים כדי לשמור על בידוד איכותי.

את חומר המילוי ממקמים בצורה מדוייקת במרכז ותופרים מסביב תפריה שמחזיקה את המילוי בפנים.

ישנן שמיכות פוך שלא מיוצרות בתהליך הזה , בדר"כ שמיכות פוך זולות ואנו יודעים שהן פחות מחממות כיוון שאין בידוד שמחולק באופן שווה בכל השמיכה כי חומר הבידוד נודד.

הבד החיצוני יכול להיות 100% כותנה או בד סינטטי בצפיפות טובה , שניהם עושים עבודה מעולה.

 

4- מהם סוגי המילוי בשמיכת פוך - מהן השמיכות?


 1. שמיכת פלומה - שמיכת פוך זוגית במילוי פלומת אווזים אירופאית. הפלומה היא הנוצה הרכה והעדינה ללא העצם, ככל ש% מילוי הפלומה גבוה יותר כך השמיכה יותר קלילה ונעימה למגע, היכולת של הפלומה לבודד הוא גבוה מפי שזה תפקידו בטבע. בעבר רק אצילים היו משתמשים בשמיכות 100% פלומה ובני המעמד הנמוך באירופה היו משתמשים בשמיכות ה100% נוצות או מעורבבות. שמיכת פלומה יכולה להכיל הרכב של 50% פלומת אווז ו50% נוצות אווז עד 100% פלומה. כל שמיכות הפלומה החל מ50% פלומה נחשבות לשמיכות איכותיות.

 2. שמיכת פוך סינטטי - הולפייבר- הוליפיל - דמוי פלומה עקב ביקוש גובר לשמיכות פוך מחממות במחיר נמוך הומצאה שמיכת הפוך הסינטטית. שמיכת הפוך הסינטטית מספקת בידוד וחימום . חומר המילוי הוא סיב סינטטי בגדלים ובאיכות שונה מסיב סינטטי פשוט עד סיב סינטטי שמגיע לרמה שבמגע שלו הוא "מדמה פלומה" וכך נוצרה שמיכת פוך דמוי פלומה. סיבי סיליקון חלולים. הייתרון של שמיכות הפוך הסינטטיות הן מחירן והאפשרות לכבס אותן - איכות השמיכה נקבעת ע"י איכות הסיב וכמות המילוי למ"ר.

 3. שמיכת לתינוק - הן שמיכות שבדר"כ גודלן 150X100 ס"מ ,יכולות להיות גם גודל 100X140 ס"מ קלות מחממות ורכות. לאחר מכן יכולות להתאים גם לגיל 2-3 שנים חומר המילוי סינטטי עם אישורי אנטיאלרגנים , שמיכת פוך לתינוק חייבת להיות סינטטית כיוון שפוך הוא חומר טבעי ויכול להיות שלתינוק תהיה תגובה אלרגית מכיוון שמערכת החיסון שלו עדיין בהתהוות.

בין אם אתם מחפשים שמיכות חורף או שמיכת קיץ , שמיכת פוך זוגי או שמיכת פוך יחיד תוכלו למצוא את השמיכה שתתאים לכם - פשוט ביחרו את חומר המילוי ותהנו מהכירבול

5- כמה שנים שמיכת פוך נשמרת?

כמעט כמו בכל מוצר הכל תלוי באופן השימוש. אם תכבסו שמיכת נוצות או שמיכת פלומה , תהרסו אותה דיי מהר. שמיכות פלומה שמטופלת היטב, מאוחסנת היטב ומגיע לניקוי יבש פעם במספר חודשים , יכולה להחזיק 10-15 שנים בלי בעיה. שמיכות סינטטיות יכולות להחזיק גם שנים אבל הבלאי שלהם יותר גבוהה מכיוון שהן עוברות כביסות רבות אם מדובר בשמיכות סינטטיות לילדים או שמיכת פוך לתינוק שאותה אפשר לכבס גם פעם ביום . שזה גם יתרון


6- מהן דרגות החימום בשמיכת פוך TOG 10-12-14


דרגות החימום בשמיכות הפוך הן יותר "טריק שיווקי" למען האמת מכיוון שאין באמת "דרגת חימום" . שמיכת פוך אינה מחממת אלא מבודדת את חום החום שלנו שנקלע בתוך השמיכה וע"י כך שומרת שלא יברח וגופנו נשאר חמים ונעים. בישראל מקובל שדרגות החום האולטמטיביות הן 10-12 וקשה להבדיל בינן. מה שקובע את רמת ה"חימום" היא כמות המילוי למ"ר של פוך טבעי או של חומר סינטטי.

כל גבר ואישה הם בעלי רמת אנרגיה שונה , לאחד קר יותר לשניה חם יותר והפוך . מומלץ לרכוש שמיכות פוך בדרגות 10-12 TOG ושהן נחשבות לסטנדרטיות ואם קר באיזה לילה אחד אז כל מה שצריך כדי להכפיל את רמת החימום הוא להכניס מתחת לשמיכת הפוך איזה שמיכת פליז קטנה שעולה 20 ש"ח

עדיף שיהיה אפשר לחמם יותר מאשר שיהיה לכם חם מדיי ואז שמיכת הפוך לא שווה כלום.


7- האם שמיכת הפוך מתאימה לכל אחד?


עקרונית כיום יש שמיכות פוך שמתאימות לכל אחד . שמיכות פוך דקות עד שמיכות פוך כבדות מאוד.

כן מומלץ לחשוב למי ומדוע אני רוכש את השמיכה.

 • האם השמיכה מיועדת למישהו שהולך ללכלך אותה הרבה? ילדים , תינוקות ואז מומלץ סינטטי

 • האם 2 בני הזוג אוהבים את אותה דרגת חום ? אולי לבעל עדיף שמיכת פיקה ולאישה שמיכת פוך מפנקת?

 • האם צריך לרכוש שמיכת פוך יחיד או זוגית ?

 • אנחנו אוהבים להרגיש את שמיכת הפוך ולהתכרבל איתה או פשוט לישון עם השמיכה ולא להרגיש שהיא קיימת ?

 • אנחנו נוהגים לאכול במיטה ? שלומפרים שמלכלים וחייבים לכבס פעם בשבועיים או שאנחנו שומרים ואפשר לרכוש 100% פלומה בסכום נכבד? אלו שאלות שצריך לשאול לפני הרכישה.

8- כמה עולה שמיכת פוך ?


 • שמיכות פוך מתחילות ממחיר של 50 שקלים לשמיכת פוך סינטטית פשוטה ויכולה להגיע ל1500 ש"ח עד 3500 ש"ח אם מדובר בשמיכה שמיוצרת בעבודת יד- בודדים האנשים שעושים זאת עוד היום בארץ.

 • את השמיכות הסינטטיות אשר עולות 50-100 ש"ח לשמיכה לא מומלץ לרכוש מכיוון שזה בדיוק מה שתקבלו. אלו שמיכות של סופר מרקט ומבצעי קופונים אטרקטיביים אבל האמת שהשמיכות לא שוות כלום, או יותר נכון "שוות את המחיר שלהן" , הבד לא איכותי, התפירה זולה , וכמות המילוי לא גבוהה או באיכות ירודה. כן אפשר לישון איתם , אבל בשביל מה ?

 • שמיכות פוך סינטטיות שמתחילות מ150-450 ש"ח הן כבר ברמה אחרת, מילוי של 400 -600 גרם למ"ר . זו כמות מילוי שהופכת את השמיכה ל נעימה יותר ואיכותית יותר , כמובן ככל שהמחיר יותר גובהה סוג המילוי יותר איכותי .

 • שמיכת פוך נוצות , כאן צריך להזהר. המון אנשים נופלים ורוכשים שמיכות פוך נוצות במחיר זול ולאחר מספר שימושים מתחילות לצאת נוצות. זה קורה בשמיכות פוך זולות בלי תקנים עם תפירת בד לא נכונה ונוצות לא איכותיות. אל תתפתו לשמיכת פוך נוצות ב199 ש"ח וגם לא ב229 ש"ח ף המחיר המומלץ הוא החל מ280 ש"ח לשמיכות פוך נוצות ברמה.

עכשיו שאנו עולים שלב הגיע הזמן ל TOP של ה TOP -שמיכות הפלומה .

 • שמיכת פוך 50%-70% פלומה יכולה להגיע למחירים של בין 350 ש"ח במבצעים ל890 ש"ח , לא נתקלנו עד היום בשמיכת פלומה שלא הייתה איכותית , לפחות בסחורה שאותה אנו מוכרים.

 • שמיכת פוך 100% פלומה היא שמיכת הפוך הנעימה ביותר למגע, הרכה ביותר והקלה ביותר.מחירה של שמיכת פוך פלומה יכול לנוע בין 850 ש"ח במבצעים ל1500 ש"ח .


בודדים האנשים שרוכשים שמיכות פלומה 100% לפי מידות מיוחדות מעל 200\220 בהזמנה אישית ואז המחירים יכולים להגיע גם לאלפי שקלים.


9- האם כדאי להשקיע בשמיכת פוך או לא?


כמו בכל דבר בחיים, האם אנו רוצים להשקיע במוצר איכותי שיחזיק לנו לשנים או שבא לנו "לזרוק כל שנה שנתיים" למען האמת השקעה בשמיכת פוך איכותית אם סינטטית או אם פוך נוצות או פלומה איכותי שוות כל שקל מכיוון ששמיכות פשוטות לא מחזיק מעמד , לא הנוצות ולא הסינטטיות וזרקתם כסף לפח. לעומת זאת שמיכות הפלומה יחזיקו שנים 5-10 ולפעמים גם 15 שנים. והנה לכם תוכנית חסכון . במקום לזרוק כל שנה 100 ש"ח לשמיכה או 200 ש"ח לשמיכת נוצות , פעם ב5-10 שנים משקיעים בשמיכה שעולה 350-850 ש"ח ונהים מאיכות לאורך שנים. מנסיון, אל תתפתו לרכוש שמיכות פוך זולות, זה בדיוק מה שזה נשמע, "אין מתנות חינם". זו השינה שלכם , החלק הכי חשוב ביום שטוען אותכם ליום הבא, לא תשקיעו בו ?


10- איך שומרים על שמיכת פוך ואיך מנקים ?


שמיכות פוך סינטטיות פשוט למכונת הכביסה על 30 מעלות עם סחיטה עדינה או לפי הוראות יצרן . שמיכות הפוך הסינטטי הן בהחלט יותר קלות לניקוי. את האחסנה שלהם או בוואקום או בשקית אבל לא אטומה , שלא ייוצר לחות ואז תמצאו את השמיכה לאחר כמה חודשים עם עובש. ניקוי שמיכות פלומה - אזהרה !!! אסור במכונת כביסה. הנוצות או הפלומה הן חומר טבעי ואם תכבסו אותם הם יהרסו. שמיכות פלומה פעם במספר חודשים בניקוי יבש , משקיעים 30-60 ש"ח ויש לכם שמיכה נקייה איכותית ומחוטאת. האחסון גם כאן בארון או בשקית וואקום או בשקית אבל חובה עם איוורור , נקבו חורים כדי שהלחות תצא, ולא ייוצרו עובשים ופטריות.מקווים שהמאמר הזה עזר לכם לבחור שמיכת פוך ולישון יותר טוב.

צוות מלך הפוך - לשרותכם .


מחפשים שמיכות חורף ? קיץ? פוך חורפי למזגן ?

למעבר לרכישת שמיכת פוך ממגוון שמיכות הפוך באתר לחצו כאן


פוסטים אחרונים

הצג הכול

שמיכת פוך נוצות או סינטטי לחורף

שמיכות פוך נוצות אינן הבחירה הטובה ביותר עבור אנשים עם אלרגיות. שמיכות פוך סינתטיות הן אופציה טובה יותר. אנשים רבים חושבים ששמיכות פוך סינתטיות לא יכולות לספק את אותה רמת חום כמו פוך אמיתי. עם זאת, זה

שמיכת פוך נוצות או סינטטי

זו שאלה שנשאלת כבר שנים. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים איזו שמיכת פוך היא הטובה ביותר עבורך. שמיכות פוך מנוצות עשויות מנוצות ומפלומה טבעיים המעניקים חום ונוחות. הן גם זולות יותר משמיכו

קניית שמיכת פוך

אם אתם מחפשים שמיכת פוך לחורף, יש כמה דברים שכדאי לזכור. כדאי לחשוב כמה חום תספק השמיכה. שמיכת פוך עם עוצמת מילוי גבוהה יותר תהיה חמימה יותר מעוצמת מילוי נמוכה יותר. כדאי לחשוב גם על משקל השמיכה ואם ה

Commentaires


bottom of page